Filarmonica Pitești Stagiunea 2021/2022

BINE AȚI VENIT ÎN 2021: UN AN APARTE CU PROVOCĂRI SOCIALE ȘI MULTE INTREBĂRI PENTRU CARE VOM ÎNCERCA SĂ GĂSIM RĂSPUNSURI ÎN SALA DE CONCERTE ÎMPREUNĂ.

În 2021 vom continua să atragem tineri artiști ce vor performa alaturi de noi in festivaluri pentru tinere talente, vom continua să avem artiști invitați de prestigiu și dirijori cu viziuni artistice proprii. Anul acesta vom renaște și vom fi printre piteșteni.

Festivaluri      Calendar Concerte

Ce Evenimente Se Desfășoară Acum?

CENTRUL MULTIFUNCȚIONAL PITEȘTIFestival Venezian

VOM CĂLĂTORI ÎN GONDOLE VENEZIENE: VOM FI ANIMAȚI DE MUZICA MISTERIOSĂ SI PLINĂ DE SUSPANS IN RITMURI RELAXANTE.

Actori, sculptori, pictori și muzicieni se vor reuni pe străzile Piteștiului pentru a oferi piteștenilor o experiență inedită. 300 de măști, 10 dansatori, 40 de planșee de desenat, 3 ansambluri artistice muzicale și 2 mimi împreună cu publicul vor crea Festivalul Venezian in Pitești ediția 2021.

CENTRUL MULTIFUNCTIONAL PITEȘTIAlte Activități Artistice Găzduite

SEZONUL CELOR 7 ARTE : MUZICA, PICTURA & DESEN, SCUPTURA, TEATRU & FILM,  LITERATURĂ, COREGRAFIE, ARHITECTURĂ & DESIGN.

Expoziții aflate în in desfășurare:
TIBERIU IAKAB (Pictură)
„PITEȘTIUL MEU” (Fotografie)

FOTOGRAFIE / "Piteștiul meu"