Bilete

Cât costă

Accesul la spectacolele organizate de Filarmonica Piteşti este gratuit pentru:
– Cetăţenii de onoare ai Municipiului Piteşti;
– Elevii etnici români din afara graniţelor ţării, bursieri ai statului român;
– Posesorii legitimaţiilor eliberate de Guvernul României în baza H.G. nr. 385/2004 privind accesul gratuit la actul de cultură la nivel naţional al pensionarilor care au activat minim 10 ani în domeniul cultural-artistic;
– Persoanele cu handicap grav sau accentuat, precum şi persoanele care îi însoţesc.

Bilete

Preţurile biletelor, pentru toate concertele şi recitalurile din această perioadă, sunt:

• Preţ bilet concert loc Categoria A – 40 lei;
  • Preţ bilet concert loc Categoria B – 30 lei;
  • Preț bilet concert loc Categoria C – 20 lei;
  • Preţ bilet concert extraordinar loc Categoria A – 50 lei;
  • Preţ bilet concert extraordinar loc Categoria B – 40 lei;
  • Preț bilet concert extraordinar loc Categoria C – 30 lei;
  • Tarif unic bilet Concert Educativ – 5 lei;

Pentru studenţi, pensionari, şomeri, precum şi adulţii cu handicap mediu şi uşor, tariful biletului se reduce cu 50%.
Elevii beneficiază de tarife reduse cu 75% pentru accesul la concerte, cu excepţia celor educative, când este tarif fix.

Prețurile biletelor pot suferi modificări iar acestea să nu fie afișate pe această pagină în timp util. Vă mulțumim pentru înțelegere!

Abonamente (suspendate)

Preţurile abonamentelor sunt împărțite în două categorii în funcție de așezarea în sala iar acestea sunt următoarele:

• Categoria A (parter, rândurile D-M și balcon etajul 1 – rândul E-G) – 700 lei
  • Categoria B (parter, rândurile A-C, balcon etajul 1 – rândurile H-I, loje etaj 1 și etaj 2, balcon etaj 2) – 600 lei

Abonamentele sunt valabile doar la concertele simfonice susținute de orchestra simfonică a Filarmonicii Pitești și la concertele camerale. Accesul la alte spectacole organizate se face exclusiv pe bază de bilet.

Prețurile abonamentelor pot suferi modificări iar acestea să nu fie afișate pe această pagină în timp util. Vă mulțumim pentru înțelegere!

Cum cumperi

Biletele pentru concertele Filarmonicii Pitești pot fi achiziționate

• Online utilizând platforma www.bilete.ro accesând secțiunea CULTURA;
  • Sunând la numărul de telefon (0040) 0248.220111 (aveți posibilitatea de a rezerva biletele pentru evenimentele dorite urmând a efectua plata cu cel mult 30 min înaintea începerii evenimentului/concertului); sau
  • Direct de la casa de bilete aflată în incinta Centrului Multifunctional Pitești.

Va rugam sa vizitați pagina cu Termeni și Condiții pentru posibilitatea de a returna biletele in cazul unor evenimente nedorite/neprevazute.

Cum ajungi la noi

Calea București nr. 2, Pitești, jud. Argeș, ROMÂNIA. (hartă)

AUTOBUZ

Nr. 2, 19, 13B, 8, 7B până la stația de autobuz Teatrul Al. Davila. Pentru achiziția biletelor se poate utiliza cardul contactless direct din autobuz.

TREN

Trenurile opresc în Gara Pitești (Gara de Sud) apoi autobuzul nr. 2 sau 19 din stația de autobuz aflată la 30m distanță de gară.

Opțiuni Parcare

Pentru parcarea automobilului, se poate opta pentru parcarea cu plata de lângă Teatrul Al. Davila sau parcarea fară plată din spatele filarmonicii sau din spatele primăriei.

Te invitam sa adaugi următoarele coordonate pentru navigația către una din variante.

Casa de Bilete

Ore disponibile

IN ZIUA CONCERTULUI
Accesul în sala de face cu 30 minutes inainte de ora de incepere.

PROGRAM ADMINISTRATIV
Luni – Miercuri / 8.00–16:30