COMPETIȚIA INTERNAȚIONALĂ DE MUZICĂ ȘI PICTURĂ

Ediția a I-a

1 – 18 Noiembrie

Organizator / Filarmonica Pitești în parteneriat cu Academia de Arte „Arto” – Coreea de Sud & CMS Vienna – Austria

Reguli generale:

• Perioada de înregistrare: 01 – 18 noiembrie 2021
  • Rezultate: Câștigătorii vor fi anunțați în data 30 noiembrie 2021
  • Premii: Câștigătorii vor primi diplome
  • Marele Premiu: câștigătorii fiecărei categorii ale competiției vor fi invitați să participe în cadrul „Festivalului Tinereții”, unde vor susține un concert alături de Orchestra Simfonică a Filarmonicii Pitești – 2 iunie 2022, Pitești România.

Secțiunea muzică:

• Eligibilitate: toate instrumentele muzicale, canto, solo sau grupuri
  • 5 categorii: 6 – 10 ani, 11 – 14 ani, 15 – 18 ani, 19 – 26 ani, peste 26 ani
  • Gen muzical: baroc, clasic sau romantism
  • Aplicare: cu link video platforma YouTube

Secțiunea pictură

• Eligibilitate: toate persoanele
  • 1 categorie: 4-19 ani
  • Stil de pictură: deschis
  • Documentație: Fotografie cu pictura realizată, ce va fi încărcată în formularul de înscriere (Max. 5MB).

Premii:

Secțiunea Muzică

• Marele premiu – Concert alaturi de Orchestra Simfonică a Filarmonicii Pitești în cadrul Festivalului Tinereții ediția a II-a (2 iunie 2022)
  • 95 – 100 de puncte ~ Premiul I (diploma)
  • 90 – 94 puncte ~ Premiul II (diploma)
  • 80 – 89 de puncte ~ Premiul III (diploma)

Secțiunea Pictură

• Marele premiu – Expoziție pe o perioadă de 3 luni în incinta Centrului Multifuncțional Pitești
  • 95 – 100 de puncte ~ Premiul I (diploma)
  • 85 – 94 puncte ~ Premiul II (diploma)
  • 75 – 84 puncte ~ Premiul III (diploma)

Înscriere în competiție:

Completați formularul online de înregistrare. Acordați atenție sporită atunci când completați detaliile, deoarece numele dvs. va fi utilizat pentru diploma dvs. și adresa dvs. de e-mail va fi utilizată pentru comunicare. Orice greșeli nu pot fi corectate ulterior.

• Pentru secțiunea muzicală, trimiteți un link Youtube cu performanța dvs. (o compoziție completă sau o parte completă dintr-un concert). Pe Youtube, trebuie să puneți ca titlu: numele dvs., numele compoziției și numele compozitorului.
    (exemplu: Popescu Ion – Concert pentru pian nr. 21 – prima parte, W.A. Mozart)
  • Pentru secțiunea Pictură, încărcați fotografia picturii dvs. (1 fotografie, iar fotografia trebuie să fie denumită cu numele dvs.).

Concurs organizat în parteneriat cu:
Academia de Arte „Arto”, Coreea de Sud &
CMS Vienna – Austria