Stimați melomani,

Vă informăm că începând de luni, 25 octombrie, accesul în incinta Filarmonicii Pitești se va efectua în condițiile prevăzute de dispozițiile art. 12 din Anexa nr.3 la Hotărârea Guvernului nr.1090/2021 privind prelungirea stării de alertă pe teritoriul României începând cu data de 10 octombrie 2021, precum şi stabilirea măsurilor care se aplică pe durata acesteia pentru prevenirea şi combaterea efectelor pandemiei de COVID-19, cu modificarile si completarile ulterioare.
Astfel, vor avea acces:

• Persoanele care fac dovada vaccinării împotriva virusului SARS-CoV-2 și pentru care au trecut 10 zile de la finalizarea schemei complete de vaccinare,
  • Persoanele care prezintă rezultatul negativ al unui test RTPCR pentru infecția cu virusul SARS-CoV-2 nu mai vechi de 72 de ore sau rezultatul negativ certificat al unui test antigen rapid pentru infecția cu virusul SARS-CoV-2 nu mai vechi de 48 de ore,
  • Persoanele care se află în perioada cuprinsă între a 15-a zi și a 180-a zi ulterioară confirmării infectării cu virusul SARS-CoV-2.
    Certificatul verde, prin care se face dovada vaccinării împotriva virusului SAR – COV 2, trecerii prin boală sau testării, poate fi descarcat accesând acest link https://certificat-covid.gov.ro/login.

Vă mulțumim!

Competiția Internațională de Muzică și Pictură

Ediția a I-a

1 – 18 Noiembrie

Organizator / Filarmonica Pitești în parteneriat cu Academia de Arte „Arto” – Coreea de Sud & CMS Vienna – Austria

Reguli generale:

• Perioada de înregistrare: 01 – 18 noiembrie 2021
  • Rezultate: Câștigătorii vor fi anunțați în data 30 noiembrie 2021
  • Premii: Câștigătorii vor primi diplome
  • Marele Premiu: câștigătorii fiecărei categorii ale competiției vor fi invitați să participe în cadrul „Festivalului Tinereții”, unde vor susține un concert alături de Orchestra Simfonică a Filarmonicii Pitești – 2 iunie 2022, Pitești România.

Află mai multe detalii